Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Zmenšení penisu: Které vlivy vám uberou na délce a objemu?

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Zmenšení penisu je normálním důsledkem stárnutí a postupného povolování tkání. Pokud vám je přes 60 let, ze zmenšování penisu si nedělejte těžkou hlavu. Společně s věkem slábne také erekce, protože je pořád náročnější penis prokrvit naplno.

Různé jiné faktory ale mohou za zmenšení penisu již u mladých mužů na vrcholu sexuálních sil. Tehdy už problém skutečně vzniká. Zásadní faktory zmenšování penisu jmenuji v článku. Někdy se penis pouze jeví menší, přičemž se ale ve skutečnosti nezmenšil. I tyto skutečnosti vysvětlím podrobněji.

V článku naopak nejmenuji možnosti cíleného zmenšení penisu, které jste možná hledal. Někteří muži by si totiž chtěli nechat zmenšit penis, protože je příliš veliký nebo široký pro uspokojivý sexuální život. Vagíny některých žen jsou totiž příliš úzké, takže v sexuálních vztazích může příliš velký penis nadělat nepořádek. K možnostem cíleného zmenšení penisu se v tomto článku nevyjadřuji.

V článku zároveň poradím, co lze dělat, aby se vám penis dále nezmenšoval a nepřišel jste již ani o jeden milimetr.

zmenšení penisu

Nenechte se okrádat: Zvětšení penisu je pouze výmyslem klamavých reklam. Penis nelze nijak zvětšit do délky. Nevyhazujte peníze.

 

Průměrná velikost nezmenšeného penisu

Muži si často nesprávně myslí, že mají příliš malý penis nebo že se jim v poslední době „tak nějak“ zmenšil. Mnohdy ale mají nesprávnou představu o tom, jak velký průměrný penis je.

Průměrná délka penisů českých mužů je v erekci 12 až 16 cm. Pokud tolik naměříte, spadáte do normálního průměru a určitě se nemusíte trápit.

Srovnávání se s pronoherci nebo nadměrně obdařenými kamarády je zbytečné. Kromě chirurgického zákroku aktuálně není možné penis nijak zvětšit ani prodloužit a to ani pomocí doplňků stravy, na které jste již jistě viděl reklamy. Žádná z nich ale není pravdivá.

Co ale lze dělat, je v maximální míře prokrvit penis. K tomu vám dopomůže kanadský doplněk stravy VIMAX s obsahem ženšenu, Serenoy plazivé,  Ginkgo biloba a dalších bylin a živin.

VIMAX tedy penis nezvětšuje, ale umožňuje mu naplnit se krví v maximální míře. Díky vydatnému prokrvení bude penis vypadat pevněji a bytelněji. Pokud máte pocit, že máte penis malý nebo že se vám začal zmenšovat, pomocí VIMAXu můžete udržet dostatečné prokrvení a to dlouhodobě. Kapsle je vhodné užívat dlouhodobě aspoň 1, ideálně však až 3 měsíce.

vimax

Klikněte na tlačítko a čtěte o všech účincích VIMAXu. Pokud si kapsle objednáte, doručíme vám je diskrétně do 2 pracovních dnů. Ihned tak můžete podpořit mikrocirkulaci krve v penisu a tím dosáhnout jeho největší potenciál.

 

Atrofie penisu

Penilní atrofie je lékařské označení pro trvalé a nezvratné zmenšení penisu. Odborníci se zde odkazují na pravidlo „používej to, nebo to ztrať„. To znamená, že pokud se penis používá velmi málo a neslouží k sexu ani masturbaci, slabé a pouze občasné prokrvení povede k jeho zmenšování.

I zde jsou ohrožení starší muži, kterým slábne erotické libido a souloží velmi málo, pokud vůbec. Věkem se penilní tkáň mění a obvykle tuhne, avšak ne v pozitivním významu slova. Když tkáň ztuhne, nejde o ztuhnutí díky naplnění krví, ale kvůli změnám ve struktuře tkáně. Penis se tak opět zmenšuje.

Podle studií se tyto případy objevují nejčastěji u mužů nad 70 let a je málo pravděpodobné, že by se objevily někdy kolem 40 až 60 let. Stát se to ale může.

 

Zmenšení penisu kvůli věku

Netvrdím, že každý stárnoucí muž si projde zmenšením penisu, ale je vhodné s tím počítat. Přímá souvislost mezi vyšším věkem neexistuje, ale pokud se podíváte na seniory, jasně vidíte, že jim začíná vše viset. Lze tedy očekávat, že se toto uvolnění a postupné slábnutí podepíše i na zmenšení, respektive scvrkávání penisu.

S vyšším věkem úměrně stoupá také riziko:

  • Snížená hladina testosteronu: Po 30 roce začíná úroveň testosteronu klesat zhruba o 1 % ročně. Testosteron ovlivňuje pevnost a vydatnost erekce, takže pokud je ho málo, erekce slábne. Tehdy krev nevyplňuje penis tak výrazně a penis se zdá menší i pokud k reálnému úbytku tkáně nedošlo. Nízký testosteron opticky zmenšuje penis.
  • Vysoký krevní tlak (hypertenze): Kvůli vysokému tlaku krve se krevní cévy zužují a více namáhají. To vede k horšímu prokrvení penisu a opět se jeví o něco menší. Absolvujte pravidelné lékařské prohlídky, a pokud máte podezření na nemoci srdce a cév, doporučuji kardiologické vyšetření. Tlak pomůže snížit a cévy zprůchodnit zdravá strava, dostatek pohybu a žádné zlozvyky jako kouření a pití alkoholu.
  • Erektilní dysfunkce: U starších mužů je erektilní dysfunkce poměrně častá. Jde o natolik zúžené nebo poškozené cévy, že přes ně do penisu vtéká velmi málo krve nebo dokonce žádná. Erektilní dysfunkce penis přímo nezmenšuje a menší se jeví právě kvůli nedostatečnému prokrvení.

Mějte podrobný přehled: Erektilní dysfunkce (ED): Vše o příčinách, projevech, léčbě a změnách, které byste měl podstoupit.

 

Optické zmenšení penisu kvůli nadváze a obezitě

Ani vysoká váha ani obezita nemění reálnou velikost penisu. Jelikož má ale obézní muž velké břicho, může mu začít překrývat penis, takže jej nemůže vidět celý a zdá se mu menší. Opět jde o optické zmenšení penisu.

Odborníci tento stav nazývají zanořený penis a podrobný článek najdete pod proklikem. Vhodným postupem je zde zhubnutí díky zdravé stravě, snížení kalorického příjmu a zvýšení výdeje pomocí sportu a změn ve stravování.

Nezdravá strava totiž zanáší cévy tukem, kvůli čemu výrazně zvyšuje riziko rozvoje erektilní dysfunkce. Penis tak bude na pohled malý a nefunkční kvůli špatnému prokrvení.

 

Zmenšení penisu kvůli některým operacím

Existují operace, u kterých může být zmenšení penisu jejich důsledkem, většinou zcela neúmyslně:

Sporné zmenšení penisu kvůli stavům prostaty

Jak jsem psal, délce nebo objemu penisu může ubrat odstranění prostaty. Samotné stavy prostaty ale penis nezmenšují, takže se zatím nemusíte bát ani pokud aktuálně trpíte zánětem prostaty (prostatitida), nezhoubně zvětšenou prostatou (benigní hyperplazie prostaty) nebo až rakovinou prostaty.

Existuje několik nových důkazů o tom, že zvětšená prostata může dokonce o něco málo zvětšit penis. Jak totiž prostata roste, může „vytlačovat“ penis směrem od jeho základny. Mluvím zde ale o pokročilých případech velmi zvětšené prostaty.

 

Peyronieho nemoc

Během Peyronieho choroby se pod kůží penisu vytvářejí shluky penilní tkáně, která jej zakřivuje a může jej zmenšit. Nejčastěji Peyronieho nemoc postihuje muže po 40 letech a typicky je důsledkem nějakého poškození penisu. To hrozí i mladším mužům, takže bez rizika není žádná věková skupina.

Během Peyronieho nemoci se množí a tuhne penilní tkáň, co opět znesnadňuje adekvátní prokrvení penisu. Kromě zkrácení penisu o cca 1 cm může být dalším negativním důsledkem také erektilní dysfunkce.

 

Nezdravý životní styl, který přispívá zmenšování penisu

Každý vliv, který ucpává cévy a zhoršuje prokrvení penisu, může potenciálně způsobit jeho zmenšení.

Mezi v Česku nejrozšířenější nezdravé návyky patří kouření a pití alkoholu, absolutně nezdravá strava a chronický nedostatek pohybu. Penilní cévy ucpává tuk a nečistoty z kouření. Oslabuje a zužuje je také nikotin a alkohol. Nezdravé návyky vedou k nemocem srdce a cév, kterých zdraví je pro pevnou erekci i velikost penisu nezbytné.

I životní návyky mají pouze optický efekt a velikosti penisu v reálu neuberou. Kvůli mizivému prokrvení se ale bude jevit malý, povislý a nevýrazný. Začněte žít zdravěji a optického zvětšení penisu se dočkáte již za několik týdnů.

 

Faktory životního prostředí zmenšující penis

I prostředí, ve kterém se vyskytujete, může mít určitý vliv na zmenšení penisu.

Pokud se často vystavujete chladu, nízká teplota penis dočasně zmenší. V zimě se cévy zužují, aby se krev udržela v životně důležitých orgánech. Z penisu tehdy odtéká a výsledkem je na pohled zmenšený penis.

Správné prokrvení penisu ohrožuje i životní prostředí, zejména pak čistota ovzduší, vody a potravin. Dlouhodobě působící škodlivé chemikálie mohou pozměňovat hormonální rovnováhu a vést k hypogonadismu, kterého důsledkem je snížení hladiny testosteronu. Snažte se co nejvíce vyhýbat všem škodlivým faktorům, pokud je to ovšem ve vašich možnostech.

 

Co jsme zjistili o zmenšování penisu?

  • Penis se přirozeně zmenšuje věkem. Tehdy jde o důsledek snížené hladiny testosteronu, přibírání na váze a nemocí srdce a cév, které zhoršují prokrvení penisu.
  • Zmenšení penisu může být také důsledkem operací, úrazů a různých léčebných postupů. Ty jsou ale vždy důležitější, než velikost penisu, proto dodržte jakoukoliv předepsanou léčbu.
  • Penis může zmenšit i vyhýbání se sexu a masturbaci. Tehdy penis není pravidelně prokrvován a postupně může začít atrofovat stejně jako jiné části těla, které dlouhodobě nepoužíváte.
  • Pokud se vám zdá, že se vám zmenšil penis, snažte se zařadit zdravé životní návyky a ideálně zhubnout.
  • Pokud užíváte nějaké léky nebo si procházíte léčebnou terapií, o případném zmenšení si promluvte s předepisujícím lékařem. Přijme opatření, aby ke změnám penisu nedocházelo.
  • Pro podporu správného prokrvení penisu, která zabrání jeho zmenšování, si objednejte kanadské kapsle VIMAX. Doručíme je diskrétně do 2 pracovních dnů. 

 

Další články o zvětšování penisu

Proč je nemožné zvětšit penis pomocí tablet?
Zvětšení penisu je pouze výmyslem klamavých reklam. Penis nelze nijak zvětšit do délky. Nevyhazujte peníze.
Cviky a tipy pro lepší prokrvení penisu a nabytí objemu
Chirurgické zvětšení - zvětší penis, ale pouze opticky. Centimetry nepřidá.

 

Ranní erekce je normální. Pokud ji nemáte, zpozorněte.
Motilita spermií (rychlost a pohyblivost) jako faktor jistějšího otěhotnění
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR