Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Zanořený penis – normální, ale neviditelný penis ukrytý pod vrstvou tuku. Jak se vyléčit?

1/52/53/54/55/5 (4 hlasů, průměr: 4,00 z 5)
Loading...

Je to problém, se kterým by se nechtěl setkat asi nikdo z nás. Přesto jsou lidé, kteří se s ním dnes a denně musí vypořádávat. Zanořený penis.

  • Jaký je zanořený penis?
  • Kdo se se zanořeným penisem nejčastěji potýká?
  • Může se tento problém objevit i u vás, jakožto dospělého muže, anebo je to zcela nepravděpodobné?

zanořený penis

 

Zanořený penis – co to přesně je?

Zanořený penis označuje stav, kdy je penis překryt prepubic­kou kůží, a je tak minimálně nebo dokonce vůbec viditelný.

Tento stav bývá označován také jako „uvězněný“, „scho­vaný“, „ukrytý“ nebo „nerozeznatelný“ penis. Muži se zanořeným pyjem často vypadají, jako by žádný úd neměli.

Zanořený penis se podle některých údajů vyskytuje až u milionů mužů v Západní Evropě.

Američtí urologové v článku pro Medical Daily uvedli:

Není jasné, kolik mužů má zanořený penis, protože ti, kdo tím trpí, pravděpodobně o problému mlčí a nehledají pomoc.

Mikropenis trápí asi jednoho z dvou set mužů. Kvůli rostoucí obezitě ale očekáváme, že zanořený penis bude stále častějším problémem.

 

Jak na sobě poznáte zanořený penis?

Nepleťte si ale zanořený penis s mikropenisem. Nejedná se totiž o to samé.

  • V případě mikropenisu není penis překryt prepubic­kou kůží, pouze má sám o sobě velice malou velikost.
  • Kdežto u zanořeného penisu má muž penis normální velikosti, pouze je překryt prepubic­kou kůží, tudíž je hůře nebo vůbec viditelný. Ale pod touto vrstvou kůže se nachází zcela normální a funkční penis.

U řady mužů se zanořeným penisem dosahuje penis délky až deseti centimetrů v klidovém a více než patnácti ve ztopořeném stavu.

Odborníci uvádí, že větší zanoření mají muži s vyšším BMI, tedy kvůli většímu množství podkožního tuku. Incidence tohoto stavu se tedy logicky zvyšuje spolu se zvyšující se mírou obezity.

 

Může se zanořený penis z ničeho nic objevit i u dospělého muže?

Zanořený penis se může objevit i u vás, jakožto dospělého muže. Penis totiž může být „zanořen“ pod převislou kůži tukového polštáře v důsledku přírůstku tělesné váhy.

Třebaže v minulosti se jednalo o raritu, syndromem zanořeného penisu dnes trpí stále více mužů.

U těchto mužů se navíc obvykle projevuje i pokles sexuální aktivity a libida, chronická infekce močových cest, symp­tomy dolních cest močových, močová in­kon­tinence, či odkapávání moči.

V takovou chvíli se už proto nejedná jen o estetický problém, ale hlavně o problém zdravotní.

 

Zanořený penis u dětí a u dospělých

Zanořený penis může trápit nejen dospělé pány, ale samozřejmě i děti. U dětí se jedná zejména o vývojovou vadu, se kterou se chlapečci nejčastěji rodí.

Pediatr MUDr. Tomáš Jirkovský uvádí:

Zanořený penis znamená, že má chlapec pohlavní úd vnořen do tukového polštáře nad sponou stydkou.

S největší pravděpodobností během růstu dojde k normálnímu vývoji jeho pohlavního ústrojí. Při pravidelných preventivních prohlídkách to bude jistě jeho ošetřující lékař sledovat.

 

Léčba zanořeného penisu

Co když ale během růstu daného chlapce k normálnímu vývoji jeho pohlavního ústrojí nedojde? Co pak?

Pokud se zanořený penis v průběhu vývoje chlapce nelepší, je nutné přistoupit k operaci.

Maminka Lenka si prošla podobnou situací:

Teď už mám skoro 4 letého syna. Když se však narodil, měl malého pindíka. Doktorka mi nejdříve řekla, že se to bude řešit tak v pěti letech, vezmou se mu odběry krve kvůli hladině hormonů apod.

Pak ale byla nemocná a já s ním byla v poradně u zastupující lékařky a ta řekla, že máme okamžitě jít na urologii, že bude nutná operace. Pro jistotu jsem ještě počkala na svou doktorku, a ta to potvrdila.

Po první návštěvě na urologii jsme měli termín operace a syna operovali ve 14 měsících. Bylo to za 5 minut 12.

Zadržovala se mu totiž moč a operace, která měla trvat sotva hodinu, trvala hodinu a půl, jelikož ho 45 minut „jen“ čistili. A místo 4 dnů jsme byli v nemocnici 10. Diagnóza zněla zanořený penis.

 

Operace zanořeného penisu – jak probíhá?

Operace takového zanořeného penisu probíhá jednoduše řečeno takto:

  • Nejprve je odsát tuk z okolí penisu a zároveň jsou uvolněné závěsné vazy penisu.
  • Nakonec je kůže v okolí penisu fixována k přímému břišnímu svalu tak, aby byl penis co nejvíce odkrytý.

Po zákroku je nutná řádná rekonvalescence – zhruba 4 dny v nemocnici a zároveň je nezbytné nosit po dobu 4 – 6 týdnů speciální stahovací prádlo.

Ovšem připomenu, že chirurgicky se dá řešit zanořený penis způsobený pouze vývojovou vadou, zanořený penis způsobený obezitou můžete vyřešit jen hubnutím a řádnou životosprávou.

Řešení zanořeného penisu může být technicky velmi náročné. Pokud však výkon provádí tým disponující zkušeným plastickým chirurgem, je tato technika bezpečná a dosahuje příznivého kosmetického výsledku.

Maminka Jana apeluje na všechny čtenáře a čtenářky:

Kdybych to nechala na dětské lékařce, tak doteď nevím, že má malej zanořený penis a fimózu. Od narození se mi zdálo, že má syn malého pindíka a jakoby takový jiný tvar.

Původně jsem se doktorky ptát ani nechtěla, protože jsem si říkala, když chodíme na prohlídky a ona mu kontroluje varlátka, tak přece musí vidět i pindíka a nic.

Jednou mi to ale nedalo a při jedné kontrole jsem se na to sama zeptala. Až poté se paní doktorka na pindíka více zaměřila, zkusila ho maličko stáhnout a zjistila, že to má tak moc zúžené, že to ani náhodou nepůjde. Poslala nás okamžitě na urologii a tam až zjistili, že má syn fimózu a zanořený penis.

V únoru jsme s ním byli v Praze na operaci. Ptala jsem se tam i pana primáře, zda je to spíše výjimka, anebo to kluci mají často. Říkal mi, že se o tom moc neví, ale že je to zcela běžné a je lepší to řešit dříve, než později. Takže já radím, pokud si něčím nejsem jistá, ptát se, ptát se a zase ptát se.

 

Léčba zanořeného penisu u dospělých

Pokud jste dospělý muž a trápí vás zanořený penis v důsledku obezity, pak je jedinou možnou léčbou zhubnout.

Zhubněte tak, aby vaše BMI ukazovalo hodnotu mezi 20 a 25. To je totiž ideální hodnota, které byste měl se svou výškou dosahovat. BMI se vypočítá vydělením tělesné hmotnosti v kilogramech s výškou umocněnou na druhou.

 

Co se stane, když se zanořený penis neřeší?

Říkáte si, že na velikosti stejně nezáleží? Že je to přeci jedno? Že i s „malým kašpárkem” můžete hrát velké divadlo? Nenechte se zmást.

Muži se zanořeným pyjem mají řadu zdravotních potíží. Jednak se kolem žaludu v předkožkovém vaku udržují bakterie a odumřelé buňky, takže se tam ukládá páchnoucí maz, tzv. smegma, ale také pro vás může být nakonec velice náročné dosáhnout vůbec erekce.

Proto zanořený penis nepodceňujte a v každém případě se snažte zhubnout.

Co se týče malých chlapců, zde může být situace podobná – zadržování moči, udržování bakterií pod kůží, fimóza, infekce, zánět močových cest.

Pokud tedy máte syna a velikost či podoba jeho „pindíka” se vám nezdá, rozhodně se nebojte a zeptejte se na to vašeho dětského lékaře. Za zeptání nic nedáte.

 

KOMENTÁŘ AUTORA:

Zanořený penis není nic neobvyklého. U dospělých mužů se v důsledku nezdravého životního stylu objevuje stále častěji. Ovšem ani u dětí to není nic výjimečného.

Zatímco zanořený penis způsobený vývojovou vadou se dá řešit chirurgicky, zanořený penis způsobený obezitou jen hubnutím a řádnou životosprávou.

Navíc jak uvádí odborníci, léčba zanořeného penisu u dospělých mužů je mnohem náročnější než u dětí a často se neobejde bez komplikací. Proto dbejte na zdravý životní styl, jezte pestře a umírněně a pokud vás už zanořený penis trápí, zhubněte nějaké to kilo.

Z důvodu choulostivé povahy tohoto zdravotního problému v článku nezobrazujeme žádné fotografie. Na internetu hledejte výraz „zanořený penis„.

 

Články o pohlavních nemocech a intimních problémech

Jak se projevuje virus HIV a nemoc AIDS a s čím si je můžete lehce splést?
Bolest varlat a všechny pravděpodobné příčiny
Mužská inkontinence - únik moči a jak zastavit soustavné kapání?
Příčiny a léčba svědění penisu, šourku a varlat
Jak přesně probíhá vyšetření u urologa a s čím vším vám dokáže pomoci?
Krev v moči (hematurie) - 8 častých příčin a metody jejich léčby

vimax facebook

Zvětšení penisu je pouze výmyslem klamavých reklam. Penis nelze nijak zvětšit do délky. Nevyhazujte peníze.
Barva spermatu (ejakulátu) - zdravá je mléčně bílá, každá jiná prokazuje komplikaci nebo nemoc
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR