Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Testosteronový prášek seženete bez předpisu. Podpoří erekci, libido i růst svalů

1/52/53/54/55/5 (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Testosteronový prášek je doplněk stravy sloužící pro podporu tvorby vlastního testosteronu. Článek vysvětluje účinky složek, které testosteronové prášky obsahují nejčastěji.

Největší část testosteronu produkují varlata, takže testosteronový prášek má za úkol varlatům dodat látky, které pro produkci testosteronu potřebují a podpořit jejich správné fungování.

Rostlinné prášky pro podporu testosteronu se řadí mezi volně dostupné doplňky stravy. Nejde tedy o léčivo, a tak nepodléhají lékařskému předpisu.

testosteronový prášek

VE ZKRATCE:

 • Testosteronový prášek je doplněk pro přirozenou podporu a stimulaci tvorby testosteronu ve varlatech.
 • Nejčastěji obsahují části prospěšných rostlin nebo extrakty z nich (kořen, lístky, květy nebo stonky) a další přídatné látky (vitamíny, minerály, aminokyseliny, barviva, příchuť, konzervanty a pod.)
 • Pouze některé z běžně používaných složek mají účinek na produkci testosteronu. To znamená, že ne každá použitá rostlina skutečně zvýší produkci a hladinu testosteronu.
 • Testosteronový prášek může mít i negativní účinky a to i pokud se prodává volně lékárnách, e-shopech a bez lékařského předpisu.

 

Proč je optimální hladina testosteronu důležitá?

Testosteron v určité míře ovlivňuje celý mužský organismus a zároveň chování. Hormon je důležitý pro:

 • správnou sexuální touhu (libido)
 • růst a správnou modelaci svalstva
 • pevné kosti
 • správnou produkci červených krvinek

Hladina a celková produkce testosteronu dosahuje vrcholu v dospělosti. Věkem hladina testosteronu klesá, a proto starší muži často trpí sníženou hladinou. Ta negativně ovlivňuje jejich zdraví a způsobuje změny chování. Snížený testosteron se projevuje:

V dnešní době lze sehnat doplňky pro zvýšení testosteronu, které slibují pomoc s každým příznakem snížené hladiny. Slibují podporu erekce a sexuálního libida (tak jako naše kanadské kapsle Vimax), podporu růstu svalové hmoty, zlepšení nálady a emočního komfortu a mnohé další účinky.

Pokud si budete jakýkoliv testosteronový prášek kupovat, vždy se ujistěte, jaké složky a v jakém množství obsahuje. Zároveň je vhodné zeptat se svého praktického lékaře, zda pro vás nemohou představovat žádné riziko, a také zda pro vás má jejich užívání skutečně význam. Myslete na to hlavně v případě, pokud se léčíte na nějakou nemoc (třeba vysoký krevní tlak, cukrovku nebo cokoliv jiného).

 

Léky s obsahem testosteronu

Zdůrazňujeme, že léky s obsahem testosteronu, a tedy hormonální léky může předepisovat pouze a jenom lékař. Nesprávné dávkování, které nezvážil lékař, představuje zdravotní rizika.

U testosteronového prášku tyto vedlejší účinky nehrozí, případně v mnohem menší míře. I díky tomu jsou volně dostupné. Neobsahují však reálný testosteron, takže nejde o léky ani hormonální léčbu.

Doplňování testosteronu pomocí hormonálních léků a jeho zvýšená hladina může způsobit:

Kvůli těmto a dalším negativům jsou léky a výrobky se skutečným testosteronem dostupné pouze s lékařským předpisem.

 

Testosteronový prášek bez předpisu – časté složky  a negativní účinky

Muži užívají testosteronový prášek v případě, že chtějí zvýšit vlastní produkci testosteronu, ale lékař jim žádnou hormonální léčbu nepředepsal. Buď z důvodu, že pro ně není potřebná a hladinu testosteronu vyhodnotil jako normální, nebo z důvodu, že by pro ně tato léčba nebyla bezpečná a zdravotní rizika by převyšovala očekávaný prospěšný účinek.

Testosteronový prášek ve formě doplňku stravy se nejčastěji prodává jako samotný prášek (pudr) z jedné rostliny nebo jako kombinace více složek. Prášek se běžně umísťuje do tobolek z rostlinných látek nebo vyrábí jako tvrdé tablety, do kterých je prášek slisovaný.

Ještě jednou opakujeme, že prášky v doplňcích neobsahují testosterony. Ten tak do těla nedoplňují, ale podporují jeho přirozenou produkci.

Testosteronový prášek nejčastěji obsahuje:

 

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris)

*Zde pod proklikem najdete podrobný článek o prospěšném účinku na hladinu testosteronu a rizicích kotvičníku.

Kotvičník je velmi častou složkou prášků pro podporu tvorby testosteronu. V minulosti byl součástí léčby mužské impotence a neplodnosti žen. Aktuálně kotvičník pravidelně užívají i sportovci usilující o zvýšení fyzického výkonu a budování svalové hmoty.

Podle vědeckých důkazů kotvičník povzbuzuje tvorbu testosteronu a několika dalších hormonů. Povzbuzuje erotické libido a pomáhá zlepšovat příjemné sexuální prožitky a celkové uspokojení.

Co se týče produkce testosteronu, důkazy zatím nejsou jednoznačné. Studie, které potvrzují zvýšení produkce testosteronu, byly provedeny zatím pouze na zvířatech. Dostatek důkazů pro tento účinek na lidech zatím chybí a i když studie pořád probíhají, nelze s jistotou tvrdit, jak účinně a v jakém množství kotvičník testosteron u lidí zvyšuje.

Rostlinné kapsle Vimax obsahují 5 miligramů extraktu z kotvičníku v každé dávce spolu s látkami, které podporují přirozenou tvorbu testosteronu. Zároveň Vimax slouží pro dlouhodobou podporu prokrvení penisu a pevné erekce přírodní cestou.

Podívejte se na účinky. Vimax vám pošleme na adresu diskrétně a balíček obdržíte do 2 dnů.

vimax

 

L-arginin

Aminokyselinu l-arginin tělo samo vytváří. Další doplňování l-argininu do těla pomáhá zmírňovat projevy sníženého testosteronu. Jeho hladinu zvyšuje pouze mírně, ale prospěšný účinek má právě při nízkém testosteronu.

Díky účinkům na rozšíření cév (tzv. vazodilatační účinek) se využívá jako součást léčby:

 • erektilní dysfunkce, kdy krev nedovede protékat přes zúžené cévy v penisu, erekce slábne a postižený ji nemůže dosáhnout ani udržet
 • vysokého krevního tlaku, který roste kvůli problematickému průtoku krve
 • dalších nemocí srdce a cév

L-arginin každopádně není lék a nemá léčivý účinek. Smysl tak má pouze jako volný doplněk k léčbě uvedených nemocí, a samozřejmě pro mírnou podporu tvorby testosteronu.

Může ale reagovat s některými léky, takže se na bezpečnost kombinace ptejte lékaře, který léky vám předepisuje. Jako vedlejší účinek l-arginimu se může objevit:

 • zhoršená srážlivost krve a riziko nadměrného krvácení
 • výkyvy hladin draslíku a krevního cukru
 • nebezpečně snížený krevní tlak

 

DHEA

DHEA hormon (dehydroepiandrosteron) vytváří tělo v nadledvinách, ale lze jej také užívat volně pro podporu tvorby testosteronu. Podle vědeckých důkazů může doplňování DHEA hormonu zvýšit produkci testosteronu zejména u mužů ve středním věku, kterých hladina klesá přirozeně kvůli věku. DHEA zde funguje jako tzv. prekurzor, a tedy substance, kterou tělo promění na testosteron. Ženské tělo DHEA proměňuje na estrogen.

DHEA hormon zvyšuje riziko vedlejších účinků:

 • zvýšení krevního tlaku
 • bolest břicha a žaludeční nevolnost
 • vypadávání vlasů

DHEA zároveň může negativně reagovat s některými léky na předpis a léčebnými metodami, takže pokud léčbu právě podstupujete, na bezpečnost DHEA hormonu se určitě zeptejte vašeho lékaře.

 

Kreatin

Kreatin v těle produkují játra a ledviny. Muži kreatin užívají primárně s cílem zlepšit budování svalů a kreatin tak najdete ve většině doplňků pro růst svaloviny. U sportovců pomáhá zintenzivnit krátkodobé uvolnění energie, díky čemu zvyšuje okamžitý, ale silný fyzický výkon. Tento účinek vyhledávají hlavně vzpěrači, kteří potřebují za krátký čas zvednout velkou váhu nebo sprinteři, kteří potřebují v krátkém čase uběhnout celou vzdálenost. Důkazy, že by zvyšoval dlouhodobou výkonnost, nejsou průkazné a kreatin muži užívají pro podporu krátkodobého výkonu.

Kreatin najdete v doplňcích pro podporu růstu svalů, protože úbytek svaloviny je běžným příznakem sníženého testosteronu.

ZÁVĚREM:

 • Testosteronový prášek užívejte v případě, že vám lékař naměřil sníženou hladinu testosteronu v krvi.
 • Doma hladinu změřit nelze, pouze odebrat vzorek krve nebo slin a odevzdat do laboratoře.
 • Na hormonální léčbu a léky, které zvýší testosteron, potřebujete lékařský předpis.
 • Pokud jste jinak zdravý a hladinu testosteronu máte normální, léčbu nepotřebujete, ale máte možnost volně nakoupit prášek ve volně dostupných doplňcích.
 • Doporučujeme kanadský Vimax s kotvičníkem a dalšími rostlinami a vitamíny pro podporu tvorby testosteronu, pevné erekce a sexuálního libida.

 

Další články o testosteronu, jeho potřebě v těle a metodách jeho zvýšení

Testosteronové tablety – kdo je smí užívat a komu je nepředepíší?
Testosteron – 8 nepříjemných projevů snížené hladiny
Zvýšení testosteronu – léky, bylinky a 6 okamžitých změn životosprávy
Andropauza – děsí většinu mužů. Jak se dá oklamat?

vimax facebook

 

Co je to erekce? Průvodce ztvrdnutím penisu v 11 častých otázkách
Léčba erektilní dysfunkce může zachránit život v mnoha případech, shodují se vědci a lékaři
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR