Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Jak často by měl zdravý muž ejakulovat? Má ejakulace prospěšné účinky?

1/52/53/54/55/5 (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Většina mužů vnímá ejakulaci „pouze“ jako příjemnou a očekávanou součást orgasmu (vyvrcholení). Někteří muži mohou dosáhnout orgasmus i bez ejakulace, obvykle jde o zdravotní problém retrográdní ejakulace, kdy sperma putuje do močového měchýře a ne ven přes močovou trubici.

Ejakulát obsahuje prostatickou tekutinu, tekutinu ze semenných váčků a bulbouretrálních žláz. Hlavním úkolem ejakulátu je bezpečně dostat spermie do pochvy a oplodnit tak vajíčko. Ejakulát kromě spermií obsahuje i cholesterol, kyselinu citronovou, vodu, hleny a další látky. Toto složení slouží pro ochranu a výživu spermií do doby, než dosáhnou svého cíle.

Výzkumy dokládají, že frekvence ejakulací ovlivňuje celkové reprodukční zdraví muže, množství a produkci spermií a také celkovou pohodu a dobrou náladu.

Důkazy, že by chybějící ejakulace a zadržováni spermií způsobily závažnější zdravotní problémy, neexistují. Častá ejakulace ale má prokazatelné zdravotní benefity, takže je v zájmu každého muže, aby ejakuloval pravidelně a často. Buď pomocí masturbace, nebo ideálně klasické soulože.

Častá ejakulace snižuje třeba riziko vzniku rakoviny prostaty. Zároveň častý sex prohlubuje a upevňuje vztahy.

Článek vysvětlí,

 • jak často by měl muž uvolnit spermie a ejakulovat,
 • zda existuje přímý souvis mezi ejakulací a rakovinou,
 • a jaké další zdravotní výhody častá ejakulace přináší.

jak často ejakulovat?

 

Jak častá ejakulace je normální?

Muži často přemýšlí, zda ejakulují moc často, protože kromě sexu jsou zvyklí i masturbovat. Druzí se ptají, zda neejakulují příliš málo, když právě nemají partnerku nebo masturbaci příliš neholdují.

Je potřeba chápat, že neexistuje žádná „normální“ frekvence ejakulace. To, co někomu nestačí je pro jiného až až a platí to i naopak.

Frekvenci ejakulace běžně ovlivňuje věk, kvůli kterému muž „nestíhá“ jako kdysi, zdravotní stav, prodělané i aktivní nemoci, ale také soudržnost vztahu a četnost sexu v něm.

Americký sexuální průzkum z roku 2015 doložil, že sex a ejakulace jsou nejčastěji u mladších mužů mezi 25 až 29 lety. Až 68,9% z nich uvedlo, že za poslední měsíc souložili.

Muži ve věku 30 let mají podle statistiky méně častý sex a tím pádem i ejakulaci, konkrétně 63,2 %. Četnost ejakulací během sexu pak dále klesá každou další dekádou věku mužů.

Další výzkum zjistil, že muži masturbují během celého života a muži každého věku hlásili masturbaci minimálně během každého měsíce. Zároveň tak i ejakulují, pokud netrpí komplikacemi s ejakulací.

Mladíci a dospívající kluci masturbují častěji, než souloží. To se týče překvapivě i seniorů kolem 70 let.

MĚJTE PŘEHLED: Důchodci a erekce – co vše jde ještě zvládnout?

 

Je častá ejakulace bezpečná?

Ano, je zcela bezpečná, žádoucí a prospěšná. Opakujeme, že přesný doporučený počet ejakulací nikdo nestanovil stejně tak, jako nikdo neurčil, jak často je vhodné souložit. Existují různé náboženské či jiné moralistické skupiny, které masturbaci, sex i ejakulaci zatracují a očerňují ji.

To jsou ale pouze různí náboženští fanatici, které nezajímají reálná lékařská zjištění. Jde tedy o mýty a pokud se vám je někdo snažil vtlouct, ignorujte je. Masturbujte, souložte a ejakulujte dle vlastní potřeby.

O škodlivosti masturbace neexistují žádné reálné důkazy. Upozorníme pouze na riziko závislosti na sexu, která již problémem je.

 • Pokud se při masturbaci či sexu cítíte příjemně a přirozeně, je to správné.
 • Pokud vám vaše sexuální aktivity nezpůsobují bolest a nepříjemné pocity, je to správné.
 • Pokud si hlídáte bezpečnost a během sexu se chráníte, je to správné.

Podle studie muži s aspoň jednou ejakulací denně po dobu 14 dnů zaznamenali mírné snížení počtu spermií v ejakulátu. Neznamená to ale, že by se kvůli ejakulaci stávali neplodní.

Jejich plodnost se nijak nesnížila a počet spermií nikdy neklesl pod limitní úrovně. Častá ejakulace zároveň nijak nezhoršila kvalitu spermií, jejich tvar, kvalitu ani pohyblivost.

Výzkum doložil, že partneři souložící aspoň jednou za týden jsou ve vztahu mnohem spokojenější. Sex častěji než jednou za týden již celkovou spokojenost nezvyšoval, ani nesnižoval.

MÁTE POCIT, ŽE MÁTE MÉNĚ SPERMIÍ NEBO SI PŘEJETE SPERMIÍ VÍCE?

Užívejte kanadské rostlinné tobolky Vimax. Vyživují varlata a ty pak produkují více kvalitních spermií. 

Kromě toho Vimax posilňuje erekci, sexuální výkon a přirozenou produkci testosteronu.

tablety vimax na erekci

Klikněte na tlačítko a vyberte si počet balení. Doporučujeme 3 balení na 3 měsíce výživy varlat. Balíček diskrétně doručíme do 2 dnů.

 

Vlastnosti zdravého a kvalitního spermatu podle WHO - Světové zdravotnické organizace

objem ejakulátunad 2 ml
hmotnost ejakulátu1,5 g a více
pH ejakulátu7,2 – 8,0 – zásadité
počet spermiínad 20 milionů/ml
koncentrace spermií15 mil/ml a více
pohyb40 % a více spermií s pohybem progresivním a neprogresivním (A+B) nebo 32 % spermií a více s progresivním pohybem (A)
pohyblivé spermiealespoň 50 %
správně tvarované spermiealespoň 30 %
morfologiealespoň 4 % spermií normálního tvaru
viskozita ejakulátunormální

 

Má častá ejakulace souvis s rakovinou?

Ano, má. Často ejakulující muži mají snížené riziko rakoviny prostaty a dokládá to i studie z roku 2016. Sledovala muže 20 let, takže výsledky jsou velice přesné.

Podle vědců měli snížené riziko rakoviny prostaty právě muži mezi 40 až 49 lety, kterých rakovina prostaty postihuje nejčastěji. Nejnižší riziko rakoviny měli muži ejakulující minimálně 21x za měsíc.

Studie bohužel nezjistila, zda častá ejakulace brání i vzniku rakoviny u mladších mužů a vědci zatím netuší, zda ejakulace ochrání před rakovinou prostaty či jiné rakoviny i muže mladší 40 let.

Jedno je ale jasné. Pokud jste již 40 měl nebo se k tomuto věku blížíte, ejakulujte co nejčastěji a klidně i několikrát denně. Důkazy, že by ejakulace škodila, neexistují a zábrany jsou pouze ve hlavách náboženských a morálních fanatiků.

 

Prospěšné účinky ejakulace na organismus

Ejakulace má mnohé prospěšné účinky. Zvlášť prospěšná je, pokud je závěrem partnerského sexu. Ani muži, kteří masturbují samotní, o tyto účinky nepřijdou.

 • Sex je fyzická aktivita a tedy určitý druh cvičení. Cvičení snižuje riziko problémů se srdcem a cévami, vznik obezity a cukrovky a mnohých dalších problémů, které trápí lidi bez fyzické aktivity.
 • Studie sledovala muže s erektilní dysfunkcí. Zjistila, že vyšší riziko vzniku nemocí srdce měli ti, kteří souložili méně než jednou za měsíc.
 • Sex zmírňuje stres, úzkost, zlepšuje náladu a povzbuzuje sebevědomí.
 • Aspoň 1 dobrý sex za týden posilňuje imunitu.
 • Ejakulace přirozeně tlumí bolest a to i chronickou (dlouhodobou).
 • Dobrý sex a ejakulace podporují dobrý spánek a urychlují usínání.

POKUD SE BOJÍTE ZTRÁTY NEBO SNÍŽENÍ POČTU SPERMIÍ, nemáte se proč bát. Tělo produkuje spermie soustavně a ani častá ejakulace je nedovede vyčerpat. Spermie potřebuje průměrně 74 dnů do plného uzrání, ale tělo jich za den vyprodukuje miliony a není fyzicky možné vyejakulovat je všechny.

Pokud máte zdravé, normální a průměrné množství spermií, nemáte se čeho obávat. Pozor by si měli dávat pouze muži s velice nízkým množstvím spermií. Podezřelé množství ale zjistí pouze lékař na vyšetření spermiogram. Ihned vám tak doporučí metody, jak kvalitu a množství spermií zvýšit.

 

Co jsme zjistili?

 • častá ejakulace má zdravotní benefity podložené studiemi
 • pravidelná a častá ejakulace nezpůsobuje zdravotní problémy, je bezpečná a žádoucí
 • neexistuje doporučené množství ejakulací a platí čím více, tím lépe
 • pokud vám ejakulace způsobuje nepohodlí nebo bolest, zajděte na vyšetření k urologovi nebo sexuologovi

Další články o spermiích, ejakulátu, jejich kvalitě a komplikacích

SPERMA – nejpodrobnější článek na českém internetu + ROZHOVOR se sexuoložkou
JAK ZVÝŠIT OBJEM EJAKULÁTU pro lepší kvalitu spermií, ale také ohromení partnerky?
ŽIVOTNOST SPERMIÍ - jak dlouho vydrží na vzduchu, v pochvě a ve vodě, kdy umřou a určitě partnerku neoplodní?
BARVA SPERMATU (ejakulátu) – zdravá je mléčně bílá
ODBĚR SEMENE – jak přesně probíhá, jak se připravit a jak nebýt nervózní?
JAK OPLODNIT ŽENU? Myslete hlavně na své zdravé spermie.
KREV VE SPERMATU (ejakulátu) – 15 pravděpodobných příčin
DAROVÁNÍ SPERMIÍ – kolik vyděláte, jaké spermie musíte mít a kam zajet?
ALERGIE NA SPERMA – utrpení při sexu? Jak ji zmírnit?
SPERMICIDNÍ GEL a další antikoncepční přípravky na hubení spermií

vimax facebook

 

Častá ejakulace a rakovina prostaty: Existuje souvislost? Lékaři zatím jasno nemají.
Příznaky neplodnosti u muže a ženy: Co sledovat a jak postupovat, pokud se potvrdí?
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR