Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

4 ověřená fakta a 4 časté mýty o spermiích. Nevěřte všemu, co se píše na internetu.

1/52/53/54/55/5 (Žádné hodnocení)
Loading...

Na internetu najdete různé informace o spermiích a spermatu (ejakulátu). Ne všechny pocházejí z věrohodných zdrojů. Proto jsme sesbírali základní fakta a nejčastější mýty. Budete mít přehled o tom, co spermiím prospívá a co jim škodí.

mýty a fakta o spermiích

 

Fakta o spermiích

Tyto informace jsou podložené studiemi a považujte je za pravdivé.

 

Spermie a sperma nejsou to samé (FAKT)

Spermie je mužská pohlavní buňka (tzv. gameta). Jejím úkolem je najít ženskou gametu (a tedy ženskou pohlavní buňku – vajíčko, ovum), se kterou se spojí a dojde tak k reprodukci. Penis vylučuje spermie ejakulací během vyvrcholení – orgasmu. Dále spermie putuje do pochvy.

Pohlavní orgány kromě spermií vytvářejí také tekutinu, která slouží jako přenašeč pro spermie. Směs spermií s touto tekutinou se nazývá sperma.

 

Produkce spermií trvá poměrné dlouho (FAKT)

Spermie produkují varlata. Proces tvorby a zrání spermií se nazývá spermatogeneze. Ve varlatech jsou drobné trubičky (tzv. semenotvorné tubuly).

Spermatogeneze zahrnuje tyto fáze:

  • pohlavní hormony přicházejí do tubulů, ve kterých se nacházejí zárodečné buňky spermií
  • pohlavní buňky se za pomoci hormonů (hlavně testosteron) mění a dělí
  • postupně dorostou až do spermatid, což jsou vlastně mladé, nezralé spermie
  • až spermatidy dorostou a vyvine se jejich hlava a bičík, jsou zralé pro oplodnění vajíčka

Tento proces tvorby a zrání spermií trvá přibližně 74 dnů. Zralá spermie putuje přes nadvarle trubicí až za varlata. Končí u chámovodu, který je spojený s ejakulačním kanálkem.

 

Životní styl a životospráva skutečně ovlivňují množství a kvalitu spermií (FAKT)

Kvalita a množství zdravých spermií zodpovídá tomu, zda muž žije zdravě, nebo na svou životosprávu příliš nehledí. Kouření podle studie prokazatelně snižuje počet a kvalitu spermií. Důležitou roli hraje také strava. Zvýšenou produkci spermií zajistí třeba dostatek vitaminu D.

JAK SPRÁVNĚ VYŽIVIT VARLATA, ABY PRODUKOVALA ZDRAVÉ A KVALITNÍ SPERMIE?

Díky pečlivě zvolenému složení bylinných tobolek VIMAX. Užívejte denně aspoň 3 měsíce. 

tablety vimax na erekci

V případě objednávky u vás bude VIMAX diskrétně do 48 hodin. Ihned tak můžete začít zvyšovat množství a kvalitu svých spermií. 

 

Kvalita spermií se liší na základě lokality a rasy (FAKT)

Bohužel, počet spermií se pořád snižuje a to hlavně ve „vyvinutých“ zemích. Studie dokládá, že mezi roky 1973 a 2011 se snížila produkce spermií v Severní Americe, Evropě, na Novém Zélandu a v Austrálii o 59,3 % (!!!).

Za těmito smutnými změnami stojí pravděpodobně změna životního stylu, snížení pohybu a fyzické práce, hormonální nerovnováha, zlozvyky a špatné stravování.

Podle některých důkazů je ale souvis s produkcí spermií částečně způsoben rozdíly mezi etnickým původem mužů. Studie zkoumala rozdíly v počtu spermií u mužů bílého, čínského a latinského původu.

  • Čínští muži produkovali za den 70 až 170 MILIONŮ spermií denně,
  • běloši vyprodukovali mezi 193 až 318 MILIONY spermií za den,
  • a muži latinského původu mnohem více, a to 231 až 398 MILIONŮ spermií za den.

 

Vlastnosti zdravého a kvalitního spermatu podle WHO - Světové zdravotnické organizace

objem ejakulátunad 2 ml
hmotnost ejakulátu1,5 g a více
pH ejakulátu7,2 – 8,0 – zásadité
počet spermiínad 20 milionů/ml
koncentrace spermií15 mil/ml a více
pohyb40 % a více spermií s pohybem progresivním a neprogresivním (A+B) nebo 32 % spermií a více s progresivním pohybem (A)
pohyblivé spermiealespoň 50 %
správně tvarované spermiealespoň 30 %
morfologiealespoň 4 % spermií normálního tvaru
viskozita ejakulátunormální

 

Mýty o spermiích

Pokud přemýšlíte kdo a proč by vlastně na internetu a v mediích šířil mýty právě o spermiích, je to jednoduché. Tito autoři a šiřitelé mýtů a poplašných zpráv se vás snaží vystrašit a znepokojit, aby vám dále mohli nabízet „pomoc“. Pomoc v podobě výrobků, které vás mají „vyléčit“ z nemocí nebo zvrátit negativní stavy těchto vymyšlených zdravotních komplikací.

Pokud si nejste jistí, co je lež a co studiemi podložená informace, kdykoliv nám zavolejte na zákaznickou linku +420 607 657 370 nebo napište mail na info@vimax.cz.

Velice rádi zodpovíme vaše dotazy nejen ohledem spermií, ale také erekce, erektilní dysfunkce, sníženého libida a hormonální nerovnováhy.

 

Slipy jsou špatné pro množství a kvalitu spermií (MÝTUS)

Muži obecně věří, že těsné spodní prádlo výrazně snižuje počet spermií. Vědecké důkazy ale nejsou průkazné. Studie uvádí, že muži, kteří nosí volné boxerky a trenýrky, mají o 17 % vyšší počet spermií než muži, kteří nosí těsné slipy.

Bohužel jde pouze o předpoklad a přibližnou statistiku. Výsledky nemusí být spolehlivé, protože výzkum zkoumal vyhlášení účastníků a ne zcela reálný stav.

PODROBNĚ jsme věc prozkoumali v článku Trenky vs. slipy, kvalita plodnosti a erekce.

 

Preejakulát (preejakulační tekutina) nemůže vést k otěhotnění (MÝTUS)

Preejakulát je malé množství tekutiny, kterou tělo vylučuje ještě před ejakulací, a tedy před výronem semena. Úkolem tekutiny je zvlhčit močovou trubici a spermiím tak zjednodušit a urychlit potování ven z těla.

Preejakulát tedy není určen k tomu, aby ženu oplodnil. To je úkolem ejakulátu, který již spermie obsahuje. Bohužel tělo není stoprocentní, proto se i v preejakulátu mohou vyskytovat spermie schopné oplodnění. Studie naměřila výskyt zdravých spermií ve vzorcích preejakulátu až ve 16,7 % případů.

Přesně proto nelze za účinnou antikoncepční metodu považovat přerušovanou soulož a kondomem byste se měli chránit vždy, i pokud penis vytahujete před ejakulací. Může se totiž narodit až 17 dětí ze 100 přerušovaných souloží.

 

Produkce spermií se nemění věkem (MÝTUS)

Muži se mylně domnívají, že množství spermií si udrží beze změn až do stáří. Bohužel to není pravda, i kdybychom si to velice přáli. Spermatogeneze (tvorba spermií) pokračuje u zdravého muže během celého života, ale klesá kvalita a také počet spermií.

Studie dokládá, že spermie od starších mužů mohou způsobit více genetických mutací porozených potomků, než spermie od mladších mužů.

Pokud si chcete udržet jistotu, že zplodíte zdravé dítě i pokud se o to budete snažit v pozdním věku, spermie si nechte odebrat teď a nechte je zmrazit. Spermobanka vám je pohlídá až do doby, než je budete chtít použít pro asistovanou reprodukci v budoucnu.

 

Spermie jsou výborní plavci (MÝTUS)

Tělo zdravého muže každodenně vyprodukuje desítky milionů spermií. Spermie se pohybuje pomocí bičíku (ocásku). Bohužel zde mluvíme o zdravých spermiích.

Muži si mohou myslet, že po ejakulaci k ženskému vajíčku směrují tyto „milionové zástupy“ spermií, ale není to pravda. Mnohé spermie totiž nemusí vůbec umět plavat, jiné jsou příliš pomalé na to, aby vajíčko dosáhly. Další jsou různě poškozené a „zmutované“, takže se „závodu“ také nemohou zůčastnit.

I proto ani milionová produkce spermií ne vždy zaručuje, že žena otěhotní. Poškozené mohou být všechny spermie a žádná z nich úspěšně nepronikne k vajíčku. V článcích níže se dočtete o tom, jaká je to zdravá spermie a jak šance na plodnost přirozeně zvýšit.

tablety vimax na erekci

Nezapomeňte, že bylinné složení VIMAXU podporuje produkci zdravých a kvalitních spermií. Balíček vám doručíme diskrétně do 48 hodin.

 

Další články o spermiích, ejakulátu, jejich kvalitě a komplikacích

SPERMA – nejpodrobnější článek na českém internetu + ROZHOVOR se sexuoložkou
JAK ZVÝŠIT OBJEM EJAKULÁTU pro lepší kvalitu spermií, ale také ohromení partnerky?
ŽIVOTNOST SPERMIÍ - jak dlouho vydrží na vzduchu, v pochvě a ve vodě, kdy umřou a určitě partnerku neoplodní?
BARVA SPERMATU (ejakulátu) – zdravá je mléčně bílá
ODBĚR SEMENE – jak přesně probíhá, jak se připravit a jak nebýt nervózní?
JAK OPLODNIT ŽENU? Myslete hlavně na své zdravé spermie.
KREV VE SPERMATU (ejakulátu) – 15 pravděpodobných příčin
DAROVÁNÍ SPERMIÍ – kolik vyděláte, jaké spermie musíte mít a kam zajet?
ALERGIE NA SPERMA – utrpení při sexu? Jak ji zmírnit?
SPERMICIDNÍ GEL a další antikoncepční přípravky na hubení spermií

vimax facebook

 

Co je dobré vědět o zdraví penisu? A pečujete o něj správně?
Bezpečná léčba erektilní dysfunkce pro pacienty s nemocným srdcem a cévami
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR