Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

10 zajímavých faktů o erekci, které musíme všichni znát

1/52/53/54/55/5 (Žádné hodnocení)
Loading...

Sepsali jsme 10 zajímavých faktů o erekci, které vás možná překvapí. Erekce je důležitá, takže pokud vám funguje správně, jste šťastný muž. Bohužel mnohé muže dnes trápí problémy s erekcítrvalá erektilní dysfunkce. Pod prokliky najdete podrobné články, které vysvětlí příčiny zhoršování erekce a metody léčby erektilní dysfunkce.

Nyní už ale erektilní fakta, která vás budou určitě zajímat:

zajímavosti a fakta o erekci

 

V penisu není žádný sval ani kost

Hlavně mladí kluci často přemýšlejí, jak může být penis tak tvrdý a pevný, když v něm není žádná kost ani sval, který by šel posilovat.

Penis obsahuje 2 válcovité komory z houbovité tkáně (topořivá tělesa, latinsky corpus cavernosum), které se vlivem sexuálního vzrušení naplňují krví. Signál pro uvolnění cév a prokrvení penisu vysílá mozek a to i spontánně, čímž vznikne nečekaná erekce.

Krev v penisu udrží membrána kolem topořivých těles. K uvolnění krve dojde až po dosažení sexuálního vyvrcholení. Díky naplnění krví tak penis vydrží pevný a udrží se ve stavu erekce. Žádná kost ani svalovina není potřebná.

Podrobný článek o tom, co je to vlastně erekce a jak vzniká najdete zde.

 

Penis se může zlomit

Nebo spíše prasknout a přetrhnout. Jak jsme psali, v penisu není kost. Když je ale v erekci naplněný krví, nesprávný pohyb při sexu nebo sportu jej může ohnout tak silně, až topořivé tkáně prasknou. Penis se „zlomí“ a dojde k vnitřnímu krvácení a silnému otoku. Zlomenina penisu tak musí být okamžitě ošetřena lékařem, jinak by postižený o penis přišel.

Statisticky k tomuto úrazu dochází v polohách, kdy muž leží na zádech, žena je na něm a na penis dosedne nesprávně.

 

Průměrný penis má v erekci kolem 12 cm

Pánové se často přeceňují a na pohled odhadují délku penisu větší, než je ve skutečnosti. Průměrná délka penisu v erekci je u Čechů 12 až maximálně 16 cm. I když se vám to může zdát málo, statistika je přesně taková.

Zde upozorňujeme, že žádné tabletky, gely ani krémy na zvětšení a prodloužení penisu neexistují. Různé cviky a masáže mají pouze velmi mírný účinek a pomáhají spíše objemu a lepšímu prokrvení, než reálné délce.

Nenechte se obelhat a přečtěte si článek Zvětšení penisu je pouze výmyslem klamavých reklam. Penis nelze nijak prodloužit. Nevyhazujte své peníze.

 

K erekci dochází ještě před porodem

Erekce se dotýká schopnosti mít sex, proto si lidé často myslí, že k erekci dojde až někdy v pubertě při začátcích s masturbací nebo sexuálním životem. Není to ale pravda. Penis je součást těla, která by měla být funkční nehledě na věk.

Možná vás tak překvapí, že erekci může dosáhnout již chlapeček v děloze během těhotenství. Erekci způsobují stahy pánevních svalů a změny v průtoku krve. Samozřejmě nejde o výsledek žádných erotických představ ani reakci na vzrušení.

Odborně jde o tzv. fetální penilní erekce (erekce u plodu) a zcela běžně k nim dochází během třetího trimestru těhotenství. Objevují se dokonce až 3x za hodinu.

 

Noční erekce je úplně běžná

Během noci se nám mohou zdát erotické sny, takže erekce je očekávatelnou odpovědí organismu na tyto sexuální představy. Bylo by naopak podezřelé, pokud by v noci k žádné erekci nedošlo.

Erekce vzniká nejčastěji během REM fáze spánku a to přibližně 3 až 5x každou noc. V této fázi je spánek nejhlubší a zdají se nám během něj sny, které erekci vyvolají. Erekce může vznikat i beze snů v rámci přirozené kontrolní funkce organismu.

 

Erekce není nezbytná pro dosažení orgasmu

Zde vás možná zarazilo, jak asi může muž vyvrcholit a dosáhnout orgasmu bez pevné erekce. Takový orgasmus ale je možný a muži s trvalou erektilní dysfunkcí prakticky nic jiného neznají. Pokud varlata produkují spermie a pořád dochází k přenosu nervových signálů, orgasmus a ejakulaci lze mít i bez erekce.

Tento stav není nijak příjemný ani pro postiženého muže, ani pro jeho partnerku. Erekce je ve vztahu velmi potřebná, proto pokud selhává, jděte co nejdříve k lékaři a nenechte se o ni obrat vlastní nečinností. Zde se dočtete, jak se s ED vypořádat v dlouhodobém vztahu.

Tip pro vaši pevnou erekci: V případě slabé a nespolehlivé erekce doporučujeme kanadské bylinné kapsle Vimax.

Nejde o lék, takže erektilní dysfunkci nevyléčí. Pomáhají ale navodit pevnou erekci díky podpoře prokrvení penisu. Vimax užívejte dlouhodobě, abyste bezpečně a dlouhodobě udržel vydatnou a kvalitní erekci.

vimax

V případě objednávky vám pošleme balíček diskrétně do 2 pracovních dnů.

 

Erektilní dysfunkce nehrozí pouze starším mužům

Pokud jste právě na vrcholu sexuálních sil a souložíte prakticky pořád, asi se nebojíte, že by vám hrozila erektilní dysfunkce. Bohužel kvůli špatné životosprávě, jiné nemoci nebo úrazu může erektilní dysfunkce postihnout i mladé muže, přičemž se dovede projevit v řádu měsíců. Vůbec tak nejde o zdlouhavý nástup.

Mírnou dysfunkcí, která zhoršuje sexuální schopnosti a intimní život, trpí podle studie až zhruba 11 % mladých a sexuálně aktivních mužů mezi 18 až 31 lety. Další 3 % mladých mužů trpí závažnou ED, kvůli které nemohou souložit vůbec.

Pokud si všimnete slábnutí erekce v jakémkoliv věku, doporučujeme objednat se na sexuologii. Je nutné znát příčinu dysfunkce a zaměřit se na její vyřešení, protože sám bez lékařského vzdělání příčinu pravděpodobně nezjistíte.

Mějte přehled a podívejte se na časté příčiny zhoršování erekce a na metody její podpory.

 

Erektilní dysfunkce obvykle upozorňuje na jiný zdravotní problém

Muži si často myslí, že problémy s erekcí a dysfunkce se týkají pouze penisu, ale jinak je zdravotně všechno v pořádku. Není to ale pravda a erektilní dysfunkce je často až varovným prstem, kterým tělo ohlašuje nemoc, úraz nebo jiný závažný problém.

Erekci oslabí jakýkoliv problém s hormonální hladinou, s tkáněmi hladkého svalstva nebo s tepnami. Pokud tyto stavy brání vtékání krve do penisu, výsledkem je právě dysfunkce. Tu často způsobují:

Zde tedy existuje pouze jedna rada a to jít k praktickému lékaři nebo na sexuologii hned, jak si erektilní dysfunkce opakovaně všimnete. Věřte, že lékařská prohlídka vám může zachránit život a s ním si neradno zahrávat.

 

Stres je spolehlivým zabijákem erekce

Stres je v otázce erekce dvousečná zbraň. Kvůli stresu mívají muži často problém erekci dosáhnout. Fakt, že mají problémy s erekcí vyvolává další stres, který problémy ještě více prohlubuje. Podobný účinek a dopady mají i úzkosti a deprese.

Tyto emoce náhle způsobují tzv. psychogenní erektilní dysfunkci, která není způsobená organickou příčinou a tedy fyzickým problémem. Zde pomůže psycholog nebo sexuální terapeut, a pokud žádné neznáte, požádejte o pomoc vašeho praktického lékaře.

 

Nezdravá životospráva zvyšuje riziko vniku erektilní dysfunkce

Ve velké míře si muži zaviňují erektilní dysfunkci sami. Sílu a kvalitu erekce lze udržet pouze zdravými návyky a odstraněním všech zlozvyků.

Ano, za některé vlivy muži nemohou, třeba za úzkost, trvalý stres, deprese a duševní problémy. Erekci může překvapivě zhoršit i častá jízda na kole, která tlačí na oblast hráze a může zhoršit prokrvení penisu. Škodlivý vliv na erekci mají i některé léky na předpis.

Zbytek návyků ale ovlivní pouze oni sami. Zde mluvíme o kouření a pití alkoholu, nezdravé stravě, nedostatku pohybu a sedavém způsobu života. Rizikový je body mass index nad 25 bodů.

Pokud vaše erekce není taková, jak byste potřeboval, zbavte se škodlivých vlivů a žijte zdravěji. Sám sobě za to poděkujete. Pokud erekce selhává často a narušuje váš sexuální život, jděte k lékaři a na nic nečekejte.

 

Závěrem k zajímavostem o erekci

Nehledě na to, co všechno víte o erekci je důležité jediné. To, zda vám erekce spolehlivě funguje nebo ne.

Pokud zažíváte jakékoliv oslabení erekce nebo erekci celkově nedovedete dosáhnout, jděte aspoň za svým praktickým lékařem. Ideálně ale za sexuologem nebo andrologem. Problémy s erekcí upozorňují, že v organismu nebo psychice něco nefunguje správně a je potřeba dát věci rychle do pořádku. Přejeme vám co nejpevnější erekci během celého života.

Nezapomeňte, že pro dlouhodobou podporu erekce prodáváme účinné bylinné kapsle Vimax. Užívejte je každý den a dopomozte své erekci k pevnosti a vydatnosti.

vimax

V případě objednávky vám pošleme balíček diskrétně do 2 pracovních dnů.

 

Další články o poruchách erekce a metodách zlepšení

Článek pod odborným dohledem sexuoložky: 3 nejčastější poruchy erekce u mužů
Injekce na erekci jako poslední možnost záchrany
Pravda o neúčinných sprejích, gelech a krémech na podporu erekce
Jak vám s erekcí pomůže partnerka?
Jak zlepšit erekci doma svépomocí?
SILDENAFIL - nejpoužívanější léčivo pro léčbu erektilní dysfunkce a podporu erekce

vimax facebook

 

Ginkgo biloba (Jinan dvoulaločný) pro podporu erekce a celkové sexuality
Co je to erekce? Průvodce ztvrdnutím penisu v 11 častých otázkách
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR